Tři pro zdraví

Něco málo o sdružení

Občanské sdružení Tři pro zdraví vzniklo na jaře 2008 a jeho hlavní činností bylo od počátku pořádání sportovních soutěží v přírodě pro širokou veřejnost. Z jednotlivých závodů jsme od roku 2009 vytvořili Újezd.net „Seriál tří závodů pro Zdraví“ a v této koncepci bychom rádi pokračovali i v dalších letech. Rok od roku se snažíme naše akce na základě zkušeností vylepšovat a zdokonalovat - naším cílem je, aby si závody užil každý, kdo za námi dorazí. Kromě závodu máme tak připravený doprovodný i dětský program, občerstvení atp.

Představení Újezd.net „Seriálu tří závodů pro Zdraví“ 2011

Tři pohodové závody pro širokou veřejnost v duatlonu, v orientačním závodě na horském kole (MTBO) a v terénním MTB jsme spojili do společného Seriálu. Letos se již potřetí „Seriál“ odehrává na atraktivním okraji Prahy a zaměřuje se především na rodiny s dětmi a na amatérské sportovce. Díky kvalitnímu zázemí se špičkovým závodním servisem a také díky pohodové atmosféře každým rokem oblíbenost závodů roste. Účastníci všech tří závodů jsou na konci roku vyhodnoceni podle úspěšnosti a na závodníky čeká také závěrečná tombola s hodnotnými cenami a koncertem známé kapely zdarma.

Seriál letos nabídne tyto tradiční závody:

Warmpeace Újezdský duatlon se uskuteční v neděli 17. 4. v Újezdě nad Lesy a bude zahájením celého „Seriálu“. Závod probíhá systémem běh – kolo – běh. Běžecký okruh měří přibližně 950 metrů, ten cyklistický je dlouhý přibližně 13 km. Počet okruhů bývá rozdílný vzhledem k různým kategoriím. Připravena bude i kratší varianta závodu pro děti od 6 do 14 let a nejkratší pro děti do 6 let. Takže opravdu každý si přijde na své. Samozřejmostí je dětský a doprovodný program.

Klánovické MTBO je orientační závod jednotlivců na kolech Klánovickým lesem. Jde o závod, na kterém si trasu volíte sami. Pod zkratkou MTBO se vlastně skrývá nabídka na pohodovou vyjížďku bez vyznačených koridorů a zároveň slušná šance na pěkný výsledek pro kohokoli. Závod se odehraje v neděli 22. 5. a jeho podstatou bude během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Organizátory bude po lese rozmístěno několik různě obodovaných kontrol a závodníci dostanou mapu, na níž budou zobrazeny. Záleží tak nejen na fyzické kondici, ale i na orientaci v mapě a hlavně v samotném lese. Znáte-li to tedy v Klánovickém lese, máte citelnou výhodu.

Velká cena města Úval napíše v sobotu 27. 8. své již páté pokračování a bude vyvrcholením celého Seriálu. Závod na horských kolech se odehrává na lesním okruhu v prostoru Na Vinici dlouhém 4,7 km. Velká cena města Úval se stala velmi populární i mezi špičkovými cyklisty a nabízí se zde možnost porovnat se s těmi nejlepšími. Avšak ani v tomto díle Seriálu se nezapomíná na děti a i pro ně jsou připraveny závody na zkráceném okruhu. Na diváky čeká opravdu bohatý doprovodný program a večerní koncert.

Přijeďte poznat pohodovou atmosféru na našem Seriálu a užít si skvěle připravené akce. Organizátoři se na Vás již velmi těší. Navštivte stránky www.triprozdravi.cz, kde najdete kompletní a aktuální informace k seriálu.

Tomáš Eisner
Občanské sdružení Tři pro Zdraví

Přihlášení