Aktuality

Online žákovská knížka

15.09.2015 | admin
Vážený pane starosto, vážně Vám přijde jako dobrý nápad používat pro žáky 1. stupně online žákovské knížky, které vypočítají výslednou známku strojově na základě aritmetického průměru? Aritmetický průměr je přeci při hodnocení výkonnosti, schopnosti a znalostí naprostý nesmysl! Diskutuje se, zda malé děti vůbec známkovat a Vy přijdete s revolučním řešením - známkovat a hodnoceni zcela oprostit od subjektivního dojmu paní třídní učitelky, která se žáky pracuje každý den? Tak mě napadá, že by šlo jít ještě dál - nahradit učitele počítačem a nechat děti sedět u online kurzů? To by bylo ještě revolučnější! Musím říct, že od Vašeho nástupu to je už několikátá rána. Pořád to sice nemá na dopravní situaci, která je kolem školy skutečně "parádně" vyřešena - to je meisterstick. Ale online žákovská knížka se tomu docela blíží! To je taky pěkný úlet.

Volby do zastupitelstva 2014

12.10.2014 |
Konečné výsledky podle počtu získaných zastupitelů dopadly pro jednotlivé strany následovně:


Nabídka cvičení pro maminky

08.10.2014 | fitMAMI

Voda z vodovodu - vyřešeno

18.09.2014 | Vodárny
Aktualizováno: závadnost vody byla úspěšně vyřešena, takže je voda opět pitná.

Pokud jste někdo nedostal varovaní z vodáren, pak vězte, že voda z kohoutků může být použita na pití, vaření a ústní hygienu jen po převaření. Bohužel momentálně voda nesplňuje hygienické normy, proto vodárny intenzivně pracují na odstranění problému.

Akce na reklamní bannery

22.06.2014 | admin

Po dobu prázdnin si můžete objednat reklamní banner na stránkách již od 175 Kč za měsíc. Neváhejte a vyberte si banner, který se Vám nejvíce líbí, a získejte tak pro své podnikání nové zákazníky. Cena je neměnná pro všechny měsíc, po které si reklamu objednáte.

The Drops v Úvalech

17.05.2014 | The Drops


Zveme vás na koncert mladé kapely The Drops, která hraje převážně rokovou muziku Za krátkou dobu svého působení měli již tu čest zahrát si několikrát v zahraničí a setkat se s několika významnými českými, ale i zahraničními osobnostmi. Navíc poslední dobou jsou jednou z pěti nejhranějších kapel na bandzone.cz.

Koncert proběhne již 25. května v Úvalech u Prahy, na Náměstí Arnošta z Padrubic. Začátek akce je v 17 hodin. Kapela The Drops přijde na řadu cca. v 19 hodin.

Přijďte podpořit mladé hudebníky a užít si zábavu poslední květnovou neděli.

Za pokladem skřítků IV.

16.05.2012 | Rarášek


Tradiční procházka lesem pro rodiče s dětmi spojená splněním úkolů 7 lesních skřítků!!! Letos se koná již IV.ročník!!!

Termín: neděle 3.června 2011 od 14 - 17hod

Místo konání: multifunkční hřiště v ulici Čentická apřilehlý újezdský les

Časové rozmezí:
Na trasu je možné vyjít od 14 - 17hodin. POZOR - na trasubudete posíláni ve skupinkách 2-4 dětí v časových intervalech cca 3-5minut. Ato z důvodu, aby naši milí skřítci v pořádku přečkali nápor tolika dětí :-) Podobu čekání máme pro děti připravený zábavný program.

Po zkušenostech víme, že největší nápor dětí bude mezi 14-15 hodinou, proto doporučujeme přijít raději později, startovat je možno i v16:30hod.

Trasa:
Cesta bude dlouhá cca 1,5 - 2km, značená krepákovýmifáborky, je vhodna i pro maminky s kočárkem. Cestou na děti bude čekat 7převlečených skřítků, u kterých budou plnit různé úkoly. Úspěchy dětí budouzaznamenány do registračních kartiček, které si děti odnesou na památku. Posplnění všech úkolů bude na děti čekat truhla s pokladem, kde si každý"zaloví" a vytáhne kousek skřítkovského pokladu.


Program na hřišti:
Po dobu čekání na "start" můžete využít prostormultifunkčního hřiště (houpačky, skluzavky, pískoviště atd.). Pro děti mámedále připravené písničky, tanečky, hry....jistě se nudit nebudou.

Těší se na vás 7 skřítků a strážce pokladu!

Za o.s.Rarášek

Iva Taške
(iva.taske@seznam.cz nebo 606/804069)

Klaunská maškarní show

18.02.2012 | Maminy z újezdské roviny


Termín: Sobota 25. 2. 2012 od 15 hodin

Co Vás a Vaše ratolesti čeká?
Dáda Patrasová se žížalou Jůlií  a kosem Oskarem
Klaun Huba
a spousta tancování a zábavy... a také výhry v tombole.

PŘIJĎTE V MASKÁCH!

Těšíme se na Vás,
Maminy z újezdské roviny

"Nevyužitá" linka 109

09.12.2011 | Tomáš Grünwald
Děkuji všem hlasujícím. Bohudík (pro radnici a ROPID bohužel) se potvrdilo to, čeho jsem byl každý den svědkem. A to, že linka 109 nebyla zbytečná. V porovnání se 163 byla plná už při odjezdu z Újezda. Nechápu uvažování lidí zodpovědných za plánování linek. Nechápu na základě jakého výzkumu jim vyšlo, že je tato linka zbytečná. To si opravdu myslí, že je řešením, že se v Dolních počernících vyvalí z narvané autobusu 163 dav lidí, aby v každém počasí čekali na "navazujíc" 109? Blázni.

Nepochopili zásadní věc, že linka 109 neslouží primárně pro našince k dopravě na Palmovku, ale na zastávky předchozí, ať už na Spojovací, nebo zastávku dřív, kde navazují linky jedoucí směr jižní město nebo Prahu 3 a 10. To si jako myslí, že pojedou tito lidé vlakem? Blázni.

Karneval 2011

20.10.2011 | Rarášek


Místo konání: polyfunkční sál v Újezdě nad Lesy

Termín konání: 26.11.2011 od 15 hodin

!!! POZOR: Pro velký zájem byl přidán další termín v ten samý den od 10 hodin !!!

Co vás čeká: mladý kouzelník, tombola, spousta písniček a tanečků, soutěže a spousta zábavy

Předprodej lístků: 1.listopadu (podatelna MÚ Prahy 21) - počet lístků omezen! S lístkem si bohužel nekupujete i místo u stolu neb kapacita židlí je omezena. Jistě se ale všichni do sálu vejdeme  :-)

Občerstvení: ke koupi pro děti pitíčka, pro maminky vínko, pro tatínky pivo....jinak i jiné nápoje a něco dobrého na zub

Co s sebou: nezapomeňte masku!!! A zkuste přemluvit i maminku s tatínkem - bude vyhlášena nejlepší cena dítě/rodič (oba v masce, která spolu nemusí souviset)

Kdo se na vás těší: Rarášek o.s.

Přihlášení